fbpx

książka

Od inspiracji do aranżacji, czyli jak pięknie mieszkać

Bezpłatne wprowadzenie do książki

Pobierz bezpłatne wprowadzenie do książki „Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać” i odbierz zniżkę 16 zł.

rozdziałów

strony

zdjęć i infografik

Czego się dowiesz z książki?

 • Gdzie szukać inspiracji i jak z nich korzystać.

 • Jak stworzyć plan działania, zanim zaczniesz projektować lub podejmiesz współpracę w projektantem.

 • Jak zaplanować budżet?

 • Jak stworzyć dobry projekt?

 • Jak samemu zaplanować układ funkcjonalny mieszkania?

 • Jak dobrać i łączyć kolory?

 • Jakie wyróżniamy style we wnętrzach i jak je łączyć?

 • Gdzie kupić elementy wyposażenia?

 • Jak sobie poradzić z meblami na zamówienie?

 • Kiedy zamówić konkretne elementy wyposażenia?

 • Jak wybrać i umówić ekipę remontową?

 • Jak uniknąć wielu błędów i o czym pamiętać, aby zaprojektować wymarzony dom.

 • Jak ustalić liczbę gniazd i punktów świetlnych?

Opinie o książce

,,Dzięki tej książce wszystko zrobię inaczej niż myślałam. Nie wyobrażam sobie urządzania bez tej wiedzy. Jak sobie pomyślę, ile rzeczy zrobiłabym źle, to aż włosy dęba stają.

Magda Rogozińska

,,Książka super, szczególnie dla osób, które samodzielnie chcą urządzić własne mieszkanie, ale ja też nauczyłam się kilku nowych rzeczy. Fajnie, że cała wiedza jest w jednym miejscu.”

Agnieszka Szewczyk architekt wnętrz

,,Pani Agnieszko książka doszła,na razie wstępnie obejrzałam i uważam, że to dobrze wydane pieniądze, bardzo rzeczowo i solidnie podana wiedza, najważniejsze rzeczy co i jak po kolei. Dziękuję i gratuluję pedagogicznego podejścia do tematu, nie sposób napisać książkę, ale tak żeby każdy zrozumiał to już coś..pozdrawiam”

Kowalczyk Monika

,,Pani Agnieszko, całość jest naprawdę solidną porcją wiedzy. Sam obecnie przymierzam się powoli do zakupu mieszkania i choć nie wiem, czy od razu będę mógł sobie pozwolić na remont, to właśnie rady okołoremontowe (praktyczne porady w kwestii podpisywania umowy i rozliczania się z ekipą remontową) bardzo przypadły mi do gustu.

Oprócz tego świetnie było poznać wpływ kolorów na nasze samopoczucie i dowiedzieć się, co z czym łączyć, zarówno kolorystycznie, jak i pod względem stylu. Rady funkcjonalne, np. propozycje ustawienia sprzętów w kuchni i łazience, również są nieocenione

Andrzej Zyszczak

,,Od siebie chciałabym dodać, że jako osoba właśnie budująca i urządzająca dom znalazłam wiele cennych rad w Pani książce – a przede wszystkim mnóstwo inspiracji. Projekty są obłędne! Ta książka otwiera oczy na wiele spraw: od praktycznych kwestii związanych z remontem (ekipa, pieniądze), po sprawy przyjemniejsze (wybór kolorów, dodatków), kończąc na postrzeganiu pracy projektanta wnętrz i samej usługi projektowania (mnie się wydawało, że to rozwiązanie wyłącznie dla ludzi z grubym portfelem i że ładnie urządzone wnętrze zawsze musi kosztować krocie). Plusem są też zdjęcia – kupujemy oczami. Wartościowa rzecz – na pewno będę do niej wracać, bo przede mną jeszcze wiele wyborów. Zazdroszczę Pani talentu.”
Joanna Fiuk

,,Od czego się zaczęło… Zleciłam wykonanie projektu w innej firmie (nie znałam jeszcze p.Agnieszki) i wydawało mi się, że jest zrobiony poprawnie. Gdy rozpoczęłam jego realizację okazało się, że jest niekompletny, a projektant przestał odbierać telefon… Jako laik zarzucono mnie informacjami i pytaniami z których próbowałam wybrnąć ucząc się wszystkiego od początku. Po dwóch tygodniach nieprzespanych nocy, godzin spędzonych w internecie i marketach budowlanych sięgnęłam po książkę „Od inspiracji do aranżacji”. Czy pomogła? Bardzo! Wertowałam książkę w zależności od problemu z którym akurat walczyłam. W końcu odpowiednio dobrałam grubość paneli, płytek i podkładów, w odpowiednim czasie i po pomiarze zamówiłam ościeżnice regulowane unikając w ten sposób nieodwracalnych błędów. Poza tym czytając dalej i napotykając na kolejne przeszkody wiedziałam już gdzie szukać odpowiedzi. Książkę polecam każdemu kto urządza i planuje swoje M. Sądzę po moich doświadczeniach, że nie jeden projektant od niej powinien zaczynać swoją pracę. Za dwa lata kolejny duży remont przede mną, dzięki książce i wszystkim wskazówkom, będzie zdecydowanie spokojniejszy, a moje działania w sposób świadomy w miarę możliwości zaplanowane. Polecam i jeszcze raz serdecznie dziękuję”
Karolina Winiarska-Drygas

Autorka: Agnieszka Pasieka- Adamek

Od 15 lat jestem właścicielką Studia Projektowego Atoato, autorką książki „Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać” oraz 20 kursów online, e-booków i materiałów dla architektów wnętrz.

W moich szkoleniach wzięło udział już kilka tysięcy osób. Pomagam tworzyć ciekawe i funkcjonalne wnętrza w budżecie, bez zbędnych stresów, niepotrzebnych błędów, dzięki czemu moi klienci zyskują czas i mogą pięknie mieszkać.

Dla kogo ta książka jest dobra?

Książkę ,,Od inspiracji do aranżacji”  napisałam z myślą o wszystkich, którzy pragną sami zmierzyć się z remontem domu, ale nie wiedzą od czego zacząć lub nie stać ich na usługę projektanta wnętrz. Jeśli chcesz zmienić swój dom, urządzić nowe mieszkanie, przeprowadzić swoją własna metamorfozę to świetnie trafiłeś! 

To także dobra pozycja dla początkujących projektantów wnętrz lub tych osób, które chcą usystematyzować zdobytą wiedzę – zauważyć obszary, w których warto się doszkolić.

Spis treści

Wstęp

 1. Inspiracje – gdzie ich szukać?
 2. Jak stworzyć plan działania – z projektantem czy bez?
 3. Budżet – zacznij liczyć na początku!
 4. Jak stworzyć dobry projekt?
 5.  Jak samemu zaplanować układ funkcjonalny mieszkania?
 6. Kolorowe dylematy
 7. Style we wnętrzu – jak je łączyć?
 8. Gdzie to wszystko kupić?
 9. Wykonawca mebli i materiały meblarskie
 10. Elementy, na które długo się czeka: drzwi i podłogi
 11. Ekipa remontowa
 12. Jak ustalić liczbę gniazd i punktów świetlnych?

Podsumowanie

Zajrzyj do środka książki

Zaprojektuj wymarzony dom z moją pomocą

Znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania i przygotujesz się do remontu. Unikniesz niepotrzebnego stresu oraz potencjalnych błędów. 

Pakiet startowy
Urządzanie wnętrz

Możesz kupić książkę w formie .PDF w zestawie z e-bookiem „Jak zaprojektować kuchnię marzeń? Praktyczny poradnik”. Oszczędzasz 47 zł.

Pobierz bezpłatne
wprowadzenie do książki